Úvodní strana

Doba koronovirová 2.0

14.10.2020

Co dělat, když se nedá nic dělat a nic si z toho nedělat, přesto pro sebe něco udělat.

Ahoj SKOLáci,

 Doba koronavirová je opět tady. Nechceme nic zlehčovat ani obcházet a proto jsme se rozhodli pro následující:

 

• Pravidelné společné tréninky odložíme na lepší dobu, tedy nejdříve po 3.listpadu, ALE budeme trénovat individuálně dle tréninkového plánu.

• Podzimní přespolní běhy jsou zrušeny, ALE budeme připravovat „virtuální“ závody

• Soustředění o podzimních prázdninách rušíme, ALE připravíme na tu dobu spoustu pěkných venkovních „virtuálních“ soutěží

 

Bylo by dobré z tréninku nevypadnout. Nejen proto, že stále věříme, že do zimy se vše vrátí do normálu, ale také pro naši fyzickou a psychickou odolnost, která nám tuto dobu pomůže přežít ve zdraví a snad i v pohodě. A proto v nejbližších dnech pošleme pár nápadů, jak by šly ty následující tři týdny smysluplně vyplnit. Všechny aktivity (tréninky, závody, posilování) budou zaměřeny na rozvoj rychlosti a síly. První z nich bude Virtuální Čertova stezka. Ta proběhne již tento víkend a myšlenka je následující: závodník si udělá (kdykoli od pátku do nedělního večera) výlet do Kohoutovic (sám či s rodiči). Rozcvičí se a vydá se na trať, která mu přísluší. Čas mu měří rodič nebo jeho hodinky. Za cílem se vykluše, protáhne a z tepla domova pak svůj čas zapíše do tabulky (propozice, tratě a tabulku pošlu během).

Co se pravidelných tréninků týče, časy i místo necháme na vás. Nejpozději o víkendu pošleme jednoduchý tréninkový plán pro jednotlivé kategorie na toto období.

Další, především víkendové a prázdninové akce, budeme průběžně posílat. Těšte se na virtuální běh do vrchu, kolečkové brusle nebo lyže, možná i kolo, popřípadě intervaláky. ...a vymýšlíme dál.

 

A na závěr ještě:

· Kdo ještě neodevzdal přihlášku, prosím posílejte ji mailem Jitcem na jkjitka [at] seznam [dot] cz

· Opět aktivujeme Nouzový tréninkový plán <https://docs.google.com/spreadsheets/d/173WK_2cM1ywoD2EKVPszpTGwXHV_PMIJdQh9r17G1fQ/edit#gid=674945168> . Prosím pište tam své aktivity. My trenéři budeme mít přehled a hlavně svým tréninkem inspirujete ostatní. Díky

 

Všem pozitivním SKOlákům ve všech významech tohoto slova přejeme hodně zdraví a pevné nervy!

 

momo

za všechny trenéry

 

Tomáš Telecký

00420 734 202 222

telecky.tomas [at] seznam [dot] cz