Úvodní strana

Informace ze schůzky + přihláška

7.10.2021

Souhrnné informace o fungování oddílu

Souhrnné informace o fungování oddílu z informační schůzky, nejen pro ty, kterým nedošla pozvánka.

 

SK SKOL  Brno  –  INFORMACE  PODZIM 2021

 

Něco o nás: O bohaté historii, kterou stále píšeme, se dočtete na www.sk-skol.cz. Stejně tak tam najdete všechny potřebné KONTAKTY. Na náš web budeme v následujících řádcích odkazovat často.

 

Pravidelná činnost – tréninky:

Úterý: Lesná (do ročníku 2010 – mladší žactvo) a Kohoutovice (ostatní)

Středa: Specifický trénink na kolečkových bruslích či lyžích (Komárov)

Čtvrtek:  Kohoutovice (pro všechny)

Časy, přesné místo tréninků i s mapkou najdete na www.sk-skol.cz/plan-cinnosti. Po změně času (konec října) se časy i místa pravidelných tréninků změní, sledujte www.sk-skol.cz

 

Několikrát do roka se v plánu objeví slovo kontrolní testy, naše oddílové na tratích v Kohoutovicích a celostátní podle metodiky Svazu lyžařů. Probíhají v době tréninku vždy na stejných tratích a vzhledem k jejich dlouhé historii je na jejich výsledcích pěkně vidět, zdali se závodník zlepšuje či ne. Zajímavé je také srovnání časů nyní a v dávné i nedávné historii. Proto testy označujeme jako povinné.

 

Víkendová činnost – závody, tréninky, výlety:

Během podzimu (přípravné období) jsou plánované běžecké závody.
Přehled, případně změna sledujte opět na www.sk-skol.cz/plan-cinnosti.

                                                                                        

 

Plánovaná soustředění:

Pořádáme soustředění vždy o školních prázdninách a některá i navíc.

28.10-31.10. – koloběžky, kolečkové lyže – pro všechny

17.-21.11.   – první sníh, Tauplitz – výběrové od mladšího žactva

4.-11.12.     – soustředění na sněhu – Jeseníky – pro všechny

26.-30.12.   – Vánoční soustředění – NMnM – pro všechny

 

Zimní závody:

Tréninku věnujeme během celého roku spoustu času a úsilí.  Závody jsou jediným místem, kde můžeme tuto dřinu zúročit a předvést sobě i ostatním, co umíme.  Účast na závodech není povinná, ale bez nich postrádá naše činnost smysl.

Závodíme na několika úrovních:

Českomoravská pohár – cca 8 závodů většinou na Vysočině pro kluby z krajů Pardubického, Vysočiny a Jihomoravského – pro všechny kategorie, od začátečníků po profíky (aktuální termíny: www.cmpohar.cz).

Krajské závody – dle sněhových podmínek – obvykle v Novém Městě, SK SKOL je spolupořadatelem Mistrovství Jihomoravského kraje – pro všechny kategorie, od začátečníků po profíky.

Český pohár a Mistrovství ČR – od staršího žactva (s výjimkou jednoho závodu, který je i pro mladší žactvo) po dorost a dospělé. Na těchto závodech nás reprezentují jen ti nejlepší, naší snahou je účastnit se jich, ale je třeba trénovat.

 

Informační zdroje:

SKOLácké stránky  www.sk-skol.cz  – aktuality, akce, fotky, výsledky – když nevíte, jestli se něco děje, zkuste začít tady.

SKOLácký kalendář – aby Vám žádná akce neunikla, doporučujeme využívat SKOLácký google kalendář, takže všechny akce máte hned v mobilu
(https://calendar.google.com/calendar/u/0?cid=c2suc2tvbC5icm5vQGdtYWlsLmNvbQ)

e-mail sk.skol.brno [at] gmail [dot] com – ptejte se na co chcete, my vám na co chceme odpovíme.
Před každou akcí posíláme hromadný e-mail s informacemi

Přihlašování na akce – účast na dané akci se zapisuje do google tabulky (většinou odkaz koluje v e-mailu, ale doporučujeme si ho někam schovat)

 

Co budou děti na zimu potřebovat:

Každý bude potřebovat vlastní běžky, hole, boty a základní vosky.  Kdo nemá lepší zdroj (kamarády, známé) – obraťte se na Míšu Vanka (Sun sport) – poradí, sežene, připraví.  Taktéž využívejte (prodávající i kupující) jednoduchou burzu v naší přihlašovací tabulce na googlu.

Podrobnosti k výbavě budou v samostatném dokumentu.

Klubové lyže: aktivní člen dostane od mladšího žactva závodní lyže (v případě potřeby na klasiku i na bruslení) – vždy po domluvě.

 

Členské příspěvky 2021:

●       Aktivní člen – 3000 Kč/rok  (chodí na tréninky, jezdí na závody, na soustředění atd.)

●       Poloaktivní člen – 1000 Kč/rok  (z různých důvodů nechodí na tréninky, ale závodí za nás, občas se objeví na soustředěních atd.) Do této skupiny patří naší milí      odchovanci a rodiče

●       Neaktivní členská základna  – 0 Kč/rok (rodiče, sourozenci apod. mohou být členy Svazu lyžařů ČR za náš oddíl, Vás to nic nestojí, nám to zvětšuje členskou základnu, což má občas výhodu)

Příspěvky se dělí do klubu (pronájem tělocvičny, startovné, závodní vosky …), do Svazu lyžařů ČR (kam každý SKOLák patří) a část se odvádí do SVČ Lužánky, které nám poskytuje zázemí.

Příspěvky je možné platit na účet č. 183988321/0300 do 15. 10. 2021. VS 2122 a do zprávy pro příjemce napište jméno dítěte (dětí).

 

Kdo neobdržel přihlášku do kroužku na tréninku, může si ji stáhnout zde a přinést vyplněnou na trénink.

 

Ostatní:

●       Každý řádně přihlášený SKOLák obdrží průkazku SLČR, do které je třeba před sezónou nechat udělat zdravotní prohlídku.

●       Zdravotní prohlídka – pro celorepublikové závody (od mladšího žactva) je potřeba mít zdravotní prohlídku (od dětského lékaře nebo doporučujeme specializovaného sportovního lékaře, např. Velodrom, Zahradníkova, FN U Sv. Anny). U mladších závodníků Do ročníku 2010 postačí jakékoli razítko například od vašeho obvodního lékaře.

●       SKOLácké oblečení – pro SKOLáky  připravujeme oddílová trička, zimní závodní kombinézy a další. Až přijde čas objednání, budeme Vás informovat.  Prosíme všechny SKOLáky, aby na tréninky, závody atd. nosili SKOLácké oblečení.

 

Určitě jsem na něco zapomněl, ale zůstáváme ve spojení.

 

momo za všechny trenéry

 

P.S.: Odkazy na google tabulky záměrně odstraněny, aby nebyly veřejně publikovány. Ota