Úvodní strana

Junior Cup a Český pohár dorostu

1.3.2016

i když počasí za okny připomínalo v den odjezdu jaro, vyrážíme s dorostenci a jedním juniorem do Jablonce na další vrchol sezony - Český pohár dorostu a Junior cup.

Po příjezdu na Kolečko jsme se seznámili s tratí a už užspěchali za panem Láďou do Javoru. Přivítání bylo srdečné a večeře skvělá. V sobotu nás čekalo bruslení. Jako vítězný parafín všech testech ukázal Swix HF8, po jeho aplikaci jsme ulehli do sklepení.

Na sobotní desetikilometrové trati staršího dorostu a juniorů zazářil ve SKOLáckých barvách Radek Crha. Nejen že vyníkajícím výkonem porazil nejen sám sebe, ale také ztráta na vítěze byla obdivuhodně malá.  Jako další se do stopy postavila starší dorostenka Janička Čermáková. Prala se s těžkou tratí i se sebou. Ač v cíli vyčerpaná, už se těšila na nedělní klasiku. Třetím startujícím byla Adélka Koláčková. Přes nepříliš vydařený start a drobný problém při průjezdu zledovatělou zatáčkou dokázala porazit spoustu zkušenějších soupeřek.  Po dobrém obědě, odpoledním tréninku a nezbytné přípravě lyží na neděli, uleháme - opět ve sklepě - k nočnímu odpočinku.

V nedělní ráno nás přivítala čerstvě vyjetá stopa připravená na sprinty. Tentokrát se první na start postavila Adélka. Ve sprintu na jeden kilometr dokázala i přes drobné kolize potvrdit své umístění ze soboty. Janička zajela skvělý závod a postoupila do rozjížděk z 24 místa - velká gratulace!  I Radek potvrdil, že sobotní pěkné umístění nebyla náhoda a nechal za sebou několik soupeřů z horských klubů. 

Ihned po závodě jsme se přesunuli na soustředění na Horník a zahájili přípravu na poslední letošní dorostenecké závody.