Úvodní strana

Naše juniorská a dospělácká elita

29.9.2020

UPDATE - SKOL má vicemistrini ČR na kolečkových lyžích !!! Skvělou zprávou pro SKOL je, že díky závodníkům, o kterých se dočtete níže, máme elitní juniorský a dospělácký team, který na těch nejprestižnějších podnicích dosahuje vynikajících výsledků.

UPDATE - Mistrovství ČR v běhu na kolečkových lyžích klasicky, Skiroll (c)up BEDŘICHOV, 4. října 2020 (a výsledky jsou už ve výsledcích)

Jsem na ně (na závodnice, závodníky i jejich výsledky) hrdý a bylo by škoda, aby se o nich nevědělo. Následující čtveřice na každých závodech boří předsudek o tom, že v „Brně se to běžkování přece na vysoké úrovni nedá“. Za to jim patří veliký dík.

Evička Kulhánková – Na Poháru Vysočina Arény (kombinace bruslařský sprint a klasická desítka na kolečkových lyžích a těžkého krosu) , kterého se zúčastnila celá česká špička, dosáhla celkově na parádní 8 příčku. Na MČR na kolečkových byla i přes nemalou zdravotní indispozici devátá.

Kačka Švancarová – Pohár Vysočina Arény: neuvěřitelným způsobem zvítězila v krosu, celkově končila sedmá . Na MČR na kolečkových lyžích v Liberci získala vynikající 6 místo mezi juniorkami. o vítězství na všech přespolácích a krosech ani nemluvím. Atleti ji moc rádi nemají:-)

Terka Tůmová – Pohár Vysočina Arény celkové sedmé místo při účastni kompletní reprezentace ČR.  A na MČR na kolečkových lyžích dosáhla v ženách na trati 10 km volně na neuvěřitelné 4 místo (část ženské reprezentace byla v karanténě).

Kromě toho se všichni účastní prestižního seriálu na kolečkových lyžích efisan skiroll classics, kde prohání (stejně jako další vyníkající SKOLák  Míša Vank) reprezentanty zvučných jmen a nezřídka si tyto naše úspěšné SKOLáky můžete prohlédnout na stupni vítězů. Připomínám, že na rozdíl od naších SKOLáků a SKOLaček, kteří u sportu pilně pracují nebo studují,  jsou jejich soupeři profesionální či poloprofesionální sportovci. Takže:  Bolí to, ale jde to..!  

Mám radost i s dalších jmen, kteří  náš klub reprezentují v juniorských a dospělých kategoríích na nejrůznějších závodech u nás i v zahraničí - Julča a Majda Chlápkovi, všichni Čermákovi, Ondra Špetík, Radek Crha.. Určitě jsem na někoho zapomněl, ale ne schválně. 

Už teď se těším, co budou předvádět v zimě. Pojďme je následovat..!