Úvodní strana

První skolácký čundr

7.5.2016

Za "natěstí" krásného počasí jsme vyrazili od soboty7.5. do neděle 8.5. na výpravu do lesů okolo Moravského Krumlova. Cílem bylo dojít údolím říčky Rokytná do Ivančic.

Po společné domluvě s trenéry jsme se rozhodli připravit akci, která sice s treninkem úplně nesouvisí, ale protože máme po sezóně tak proč ne?

Akce se nezalekli hlavně ti nejmenší. Na nádraží s baťohy obřích rozměrů jsme se nalodili do autobusu(výluka) a ve Střelicích jsme společně s Ořechovskou skupinkou skoláků přesedli na vlak. Odtud už nás čekal pochod v plné polní do Moravského Krumlova, kde jsme dětem neprozřetelně slíbili zmrzlinu. Najít tam, ale otevřený obchod nebo občerstení, byl nelehký úkol. Trasa se nám najednou o 2 km prodloužila. Ale děti byli spokojeni. Pak už nás čekala cesta podél říčky Rokytné. K večeru jsme za pomocí jedné hodné chatařky našli skautskou základnu se středověkými třípatrovými dřevěnými stavbami, což byl pro děti úplný ráj. Večer jsme všichni zahnali hlad špekáčky a kotlíkovou polévkou.  Ranní chlad nás všechny spojil v setkání u ohně. Tam jsme společně od 6 hodin čekali až na nás zasvítí sluníčko. Noci jsou ještě chladné a naše vybavení neníprofi.

Po snídani jsme vyrazili na další trasu do Ivančic na vlak. Cesta ubíhala o něco pomaleji, dělili jsme se o zbytky potravin a pití. Vše jsme zvládli a řádně unaveni a špinavý jsme dorazili do Brna.

Skolu zdar a pochvala pro všechny, kdo nelenošili.